YAYINCI
Adplay nasıl kullanılır?
Sizin için özel hazırlanmış sistemimizi entegre edebilmemiz için (video.siteadresi.com) şeklinde bir subdomain açarak belirtmiş olduğumuz IP adresine A kaydı vermeniz gerekir. Bunun dışında bir şey yapmanıza gerek yoktur. Sistem 2 iş günü içerisinde aktif olacaktır.
Adplay kullanmak için gereklilikler nelerdir?
Adplay kullanmak için aylık sayfa gösteriminizin en az 50.000 olması gerekmektedir. Bunun dışında farklı bir gerekliliğe ihtiyaç yoktur.
Adplay gelir paylaşımı raporları ne zaman panelime yansımaktadır?
Google vb. yayıncılardan video reklam gelir raporları 1 gün gecikmeli olarak gelmektedir. Bunun nedeni ise etkileşimli reklamlar olduğu için raporların geç gelmesinden kaynaklanır.
Adplay yüklemiş olduğum videolar nereye nasıl yüklenir, istediğimiz zaman ulaşabilir miyiz?
Adplay yüklemiş olduğunuz videolar size özel hazırlamış olduğumuz sunucularda sizin için belirtilen ID numarası ile saklanır ve verilen hizmetten vazgeçtinizde FTP üzerinden videolarınızı istediğiniz yere aktarabilirsiniz.
Adplay reklam gelir ödemeleri ne zaman yapılır?
Adplay reklam gelir ödemeleri haftalık ödemelidir. Tüm ödemeler her hafta pazartesi günü yapılmaktadır.
Adplay sistemininde kendi aldığımız özel reklamları yönetebilir miyiz?
Adplay sistemine sahip bir sitede almış olduğunuz kurumsal reklamlarınızı video reklam panelinize entegre edip dönüşüme aldırabiliriz. Bunun için bize ek bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sistemde Google reklam yönetimi sadece tarafımıza aittir. Google reklamlarınızı Adplay sistemi üzerinde yayınlayamazsınız.
Adplay yüklenen videoların telif hakları kimi aittir?
Adplay yüklenen videolardan yükleyici olan yayıncılar sorumludur. Her hangi bir telif durumunda Abuse formu tarafınıza iletilir ve 24 saat içerisinde yayından kaldırılması talep edilir. 24 saat içerisinde yayından kaldırmadığınız video tarafımızca silinecektir.
Adplay sisteminden banlanmak veya çıkarılma gerekçeleri nelerdir?
Adplay sisteminden banlanmanın ve çıkarılmanın tek sebebi fraud işlemlerin tespit edilmesidir.